MAYA OKULLARIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLAMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MAYA OKULLARIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLAMA TÖENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
25 Ekim 2018 Perşembe…
Okulumuz, biricik Mayamız 17 yaşında!
17 Yıldır aynı çatı altında mutlukla MAYAlanan nice başarı hikayeleri yazıldı.
Hafta boyunca sınıflar bazında yapılan kuruluş yıl dönümü etkinliklerinden oluşan 17. Yıl videosu tüm sınıflarda aynı coşkuyla izlendi. 17. Yıl anısına dikilen çamlar ile yazılan şiirler, mektuplar, akroştişler, yapılan 17 ve Maya temalı resimlerden oluşan 17. Yıl sergisi büyük bir coşkuyla açıldı ve gezildi.
Mayalı yürekler saat 09.00 da Maya Okulları İncek Yerleşkesi tonoz/tören alanında tüm öğretim, yönetim kadromuz ve öğrencilerimiz Mayalı olmanın gururunu yaşamak ve yaşatmak için bir araya geldi.
Maya Okullarının 17. Kuruluş yıldönümü kutlama programı İlkokul-Ortaokul Müdürü Sayın Fatma HANLI’ nın konuşmasıyla başladı. Konuşmasında her 25 Ekim’de Maya Çatısı altında toplanan Maya Ailesinin bir ferdi olmanın heyecan ve gururunu yaşadığını belirten okul müdürü, 17 yıllık köklü geçmişi, güçlü akademik programı, çok yönlü sosyal aktiviteleri, bireylerin bütüncül gelişimi merkezli çalışmaları, güçlü öğretim kadrosu ve özverili çalışanlarıyla kurulduğu yıldan bu yana eğitimin mayası olma yolunda kararlılıkla ilerleyen Maya Okullarının her bir ferdine teşekkürlerini sundu.
Her 25 Ekim’de Mayalı olmanın ayrıcalığını yan yana, omuz omuza ve çoğalarak yaşamanın haklı gururunu paylaştı. 2002 yılı itibarıyla Maya Ailesinin temellerini atan ve bizlere Maya Ailesini oluşturma fırsatı tanıyan Maya Okulları Yönetim Kurulu üyelerine şükranlarını sundu. Kurulduğu yıldan bu yana yazdığı başarı hikayelerine her yıl yenilerini ekleyen, kuruluşundaki temel ilkeler doğrultusunda her daim yenilik ve gelişmelerin öncüsü olan, Atatürk ilke ve inkılapları ilke cumhuriyetin aydınlığında yol alan, ulusal ve evrensel değerleri benimseyip yaşatan Maya Okullarının nice kuruluş yıl dönümlerinde bir arada olma dileklerini iletti. Nitelikli insan yetiştirme sevdamızın 17. yıl coşkusunu yansıtan program Maya Okullarının 17. Yılına özel bestelenen şarkı ve yazılan şiirlerin okunması ile devam etti. Okul korosundaki öğrencilerimizin yüreklerinden seslerine taşınarak tören alanını saran Maya coşkusu töreni taçlandırırken 17. Yıl pasta kesimi ve sınıflar bazında her bir öğrencimizin Görsel Sanatlar derslerinde yaptıkları bireysel resimlerin kolajı ile Mayalı olmanın haklı gururu yaşandı, 754 Mayalı yürek okullarına 17. Yıl hatırasını emekleriyle taçlandırdıkları resimleriyle bıraktı.
Mayamızın tuttuğunu ve büyüdüğünü müjdeleyen nice 25 Ekimlerde buluşmak dileğiyle kuruluş yıl dönümü töreninde emeği geçen tüm Maya Ailesine teşekkür ederiz..

28
Eki
2018